Хигиеничар нападнал малолетник кој одбил да фрли лименка во корпа за отпадоци

Хигиеничар нападнал малолетник кој одбил да фрли лименка во корпа за отпадоци
16.04.18   15:46

Прочитано : 423

Print This Article
loading...

Малолетник бил физички нападнат од страна на хигиеничарот во основното училиште „Коле Канински“ во Битола, откако 14-годишникот турнал лименка од прозорецот, додека го чекал наставникот.

Во тој момент хигиеничарот Ј.Т. почнал да му вика да ја фрли лименката во ѓубрето. Откако не го послушал, хигиеничарот најпрвин го турнал по скалите, по што го удирал по лицето.

Малолетникот се здобил со повреди и отишол во Клиничката болница во Битола за укажување лекарска помош, а го известил и родителот за настанот. Подоцна, настанот бил пријавен и од директорот за училиштето. Во тек е истрага за инцидентот.

loading...
  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести