ГАЛЕРИЈА: Најдобрите фоторепортерски фотографии направени во 2016-та година

ГАЛЕРИЈА: Најдобрите фоторепортерски фотографии направени во 2016-та година
17.02.17   15:53

Прочитано : 803

Print This Article

Гардијан во рамки на World Press Photo Contest, ги објави најдобрите фоторепортерски фотографии направеин минатата година:

Жена ги подава рацете да биде приведена при протестите против полициска бруталност врз афроамериканците во Луизијана

Жена ги подава рацете да биде приведена при протестите против полициска бруталност врз афроамериканците во Луизијана

Терористот кој го уби рускиот амбасадор Андреј Карлов во Анкара

Терористот кој го уби рускиот амбасадор Андреј Карлов во Анкара

Жени играат билијард во Иран

Жени играат билијард во Иран

Жена во метро во Кина

Жена во метро во Кина

Тенерифе

Тенерифе

Берберница во Куба

Берберница во Куба

Затвор во Филипините

Затвор во Филипините

Дете го прегрнува телото на својот татко убиен од ИСИС

Дете го прегрнува телото на својот татко убиен од ИСИС

3000 3200 3500-1 3500-3 3500-4 3573 4288 4500 4663

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: