ФОТО: Лажни фотографии на повредени од протестот, искористена и Северина

ФОТО: Лажни фотографии на повредени од протестот, искористена и Северина
18.06.18   00:38

Прочитано : 7,366

Print This Article

На социјалните мрежи вечерва се шират лажни фотографии на наводно повредени од протестот пред Собранието. Се работи за манипулација. На една од таквите фотографии се наоѓа Северина со фотографија од промо спот за настан против насилство врз жени, додека на друга е жена повредена во Зајечар:

 

loading...
loading...
  Категории:
view more articles

Останати вести