ФОТО: Боки13 уште еднаш ја покажа својата хуманост и му обезбеди дом на бездомникот Свето

ФОТО: Боки13 уште еднаш ја покажа својата хуманост и му обезбеди дом на бездомникот Свето
10.01.17   19:02

Прочитано : 5,140

Print This Article

Имено тој од пред некој ден на својот Фејсбук профил објави статус во кој бара од пријателите да му помогнат да го најде 68 годишниот бездомникот Свето за кој слушнал на телевизија, бидејќи сака да му помогне.

Боки изјави: „Јас одлучив да се погрижам за господин Стево, да има пристоен живот, да се вдоми во топол дом, да има храна и да го продолжи својот достоинствен живот“.

По неколку часови со помош на фејсбук пријателите Боки13 успеа да го најде Свето.

Ден потоа Боки ја ионформираше јавноста дека обезбедил дом и услови за нормален живот за Стево:

15894923_10210416980373198_1577009056291981742_n-1

DA DA DRAGI MOI, OVA E ISTIOT ONOJ CICKO SVETO OD VCERA, SAMO DENESKA E DOTERAN, IZBRICEN, OSISAN, SREDEN VO NOVA GARDEROBA! G-din SVETO SE VSELI VO TOPLIOT STAN VO NASELBATA KARPOS VO BLIZINA NA NEGOVITE MILENICINJA ZA KOI I PONATAKA KE SE GRIZI! CICKO SVETO NIKOGAS POVEKE NEMA DA MRZNE NITU DA GLADUVA!!!! TOJ E PREKRASEN COVEK, POLN SO PRIKAZNI, OBRAZUVAN, KULTUREN…. MILL
OVAA PRIKAZNA IMA SREKEN KRAJ, ROBINZON KRUZO SE VRATI VO CIVILIZACIJATA
ZA CICKO SVETO, NASIOT ROBINZON

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o