Еден загинат при несреќа во термоцентрала во Бугарија

Еден загинат при несреќа во термоцентрала во Бугарија
17.02.17   20:06

Прочитано : 78

Print This Article

Едно лице загина, а четири други се полесно повредени при инцидент во термоцентралата „Брикел“ кај Галабово, во реонот на бугарскиот град Стара Загора.

Како што јави БТА, според првичените резултати од истрагата, несреќата се случила поради дефект во системот за десилфуризација.

Претставник на Болницата во Стара Загора соопшти дека попладнево во нивната установа било примено едно повредено лице од централата, кое имало шината рака и е вон животна опаност.

Увид на местото на инцидентот извршиле претставници на Инспекторатот за труд, Окружното јавно обвинителство и локалната полиција.

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: