Денеска температура до 32 степени

Денеска температура до 32 степени
11.06.16   10:36

Прочитано : 152

Print This Article

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Локална облачност, особено над планинските предели ќе има попладне, но речиси без никакви услови за дожд.

sonce

Дневната температура ќе се искачи до максимални 32 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево време претпладне и умерено облачно во попладневните часови.

Максималната температура ќе достигне 30 Целзиусови степени.

  Категории: