back to homepage

Шоу-Биз

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога свекорот ја испрати поранешната глумица до олтарот на нејзината свадба со неговиот син Хари.

Read More

Били Боб Торнтон по 15 години откри зошто се развел од Џоли

Американскиот актер Били Боб Торнтон ги откри причините за разделбата со една од најубавите актерки во Холивуд, Анџелина Џоли. Торнтон потсети дека двајцата со Џоли биле сметани за најзаљубениот пар

Read More

И Расел Кроу се огласи за спорот со името

И Расел Кроу најпознат по оскаровскиот мегахит „Гладијатор“, на својот профил на Твитер се огласи по веста за решавање на деценискиот спорт за името меѓу Македонија и Грција „Случајни мисли

Read More

Анџелина Џоли доби судска наредба да дозволи децата почесто да се гледаат со Бред Пит

Судот во Лос Анџелес и наложи на Анџелина Џоли да дозволи нејзин поранешен сопруг Бред Пит почесто да се гледа со нивните шест деца  Медокс (16), Пакс (14), Захара (13), Шилох (12)

Read More

(ВИДЕО) Погледнете кој успеа Северина повторно да ја качи на јахта

Познатата хрватска дива Северина по дуетската песна со Петар Грашо, веќе е актуелна со уште една песна. Станува збор со српската група „Милиграм“. Очигледно ова се момците кои успеаа Северина

Read More

(ВИДЕО) Сергеј Варошлија во „Лица“: За Надица, за неговата сексуалност, наркотиците, за подемите и падовите

Популарниот стилист и моден критичар Сергеј Варошлија, вечерва беше гостин во емисијата „Лица“ на 1ТВ кај Анета Кочишки. Сергеј кој ја освои публиката со својот креативен начин на „советување“, вечерва

Read More

Актерот Винс Вон приведен поради возење во алкохолизирана состојба

Американскиот актер Винс Вон е приведен во близина на Лос Анџелес поради возење во алкохолизирана состојба. Актерот бил приведен при рутинска контрола на неговото возило, а освен за возењето во

Read More

(ВИДЕО) За сите што го пропуштија: Погледнете го гостувањето на Јелена Карлеуша во „Вечер со Тијана“

По Марија Шерифовиќ, Нина Бадриќ, Гоца Тржан, Каролина Гочева, Тамара Тодевска, „Фрајле“, гостинка во „Вечер со Тијана“ на 1ТВ беше и мега популарната Јелена Карлеуша. Јелена како и секогаш без

Read More

Вилата на Џеф Безос цел на разбојници

Вилата на најбогатиот човек во светот, милијардерот Џеф Безос, во Беверли Хилс, била цел на крадци. Полицијата ги гонела разбојниците по улиците на Лос Анџелес, но тие сепак успеале да

Read More

Повеќе жени режисери во филмовите на Марвел

Зборувајќи за планираниот филм „Капетан Марвел“, посветен на супер-херојка, а во кој Ана Боден се јавува како ко-режисерка, продуцентот Кевин Фиџ вети поголема застапеност на жените како режисери во филмовите на

Read More

По самоубиствата на Бордејн и Спејд, презафатени линиите за превенција во САД

По самоубиствата на познатата креаторка Кејт Спејд и ТВ готвачот Ентони Бордејн, повиците на линиите за превенција на самоубиства во САД значително зачестија. – Порастот на бројот на јавувања е

Read More

Магдалена Алексовска го освои третото место на престижниот Гала Концерт на „American Protege“ во Карнеги Хол

Магдалена Алексовска е втората Македонка која како самостоен вокалист има застанато на најголемата сала во Карнеги Хол – „Исак Стерн Аудиториум“ на која досега имаше настапено само Вања Лазарова. Бијонсе,

Read More

Пипа Мидлтон ја потврди бременоста

Пипа Мидлтон, помладата сестра на војвотката од Кембриџ, Кејт, ја потврди информацијата дека таа и нејзиниот сопруг го чекаат првото дете. Пипа (34) посочи дека има нормална бременост, како и дека нема

Read More

Кејт Аптон најсекси жена во 2018 година, според Максим

Американскиот топ модел Кејт Аптон, сопругата на бејзболистот Џастин Верландер, излезе на насловната страна на списанието Максим облечена во провокативна облека. Таа од списанието е избрана за американска убавица бр.1

Read More

(ВИДЕО) Јелена Карлеуша: Македонскиот јазик ми е секси!

Уште еден ден нe дели до премиерното издание на емисијата „Вечер со Тијана“, каде како ексклузивна гостинка е најавена мега ѕвездата Јелена Карлеуша. Обожователите на ова ток шоу, но и таквите кои лудуваат

Read More