„Брзи и бесни“: Автомобилски „дрифтови“ пред Веро Тафталиџе, полицијата не реагира

„Брзи и бесни“: Автомобилски „дрифтови“ пред Веро Тафталиџе, полицијата не реагира
20.03.17   23:11

Прочитано : 2,340

Print This Article

Граѓаните на Скопје што живеат во близина на Веро Тафталиџе реагираат дека секоја недела после 22 часот, паркингот пред супермаркетот се претвора во полигон за дрифтање и покажување на вештините со автомобилите, пишува Кајгана.

Според она што го објавуваат корисниците на социјалните мрежи, ваквите собири се случуваат подолго време односно неколку години. Тие велат дека постојано реагираат за нарушувањето на јавниот ред и мир и предизвикувањето опасност за пешачите и останатите возачи, но досега ниту една служба не реагирала.

Жителите на населбата исто така нагласуваат дека постојано пријавуваат во полиција, но иако полицијата доаѓа, тие не преземаат ништо за да ги спречат..

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: