Бразилецот Роналдо во болницата во Ибица

Бразилецот Роналдо во болницата во Ибица
12.08.18   18:18

Прочитано : 476

Print This Article
loading...

Бразилецот Роналдо во болницата во Ибица

Легендарниот бразилски фудбалер, Луис Назарио да Лима Роналдо, беше примен во болницата во Ибица поради воспаление на белите дробови, објавија светските медиуми.

Поранешниот голгетер на Барселона, Интер, Реал и Милан се наоѓа на интензивна нега, но не е во животна опасност.

Од болницата на Ибица е соопштено дека Роналдо добро закрепнува.

loading...
  Категории:
view more articles

Актуелно