Багдад: При експлозија на автомобил-бомба загинаа 59 лица

Багдад: При експлозија на автомобил-бомба загинаа 59 лица
17.02.17   13:47

Прочитано : 40

Print This Article

При експлозија на автомобил-бомба во јужниот дел на Багдад загинаа 59 лица, додека 66 се повредени.

Одговорноста за нападот го презеде Исламската држава, јави Танјуг.

ИД утрово објави соопштение, наведувајќи дека нејзини  борци активирале автомобил-бомба што бил паркиран во близина на собир на шиити.

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: