Авион исчезна во околината на Скопје

Авион исчезна во околината на Скопје
6.09.16   18:38

Прочитано : 1,595

Print This Article

Приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром, потврдуваат од МВР за НОВА.

aerodrom aleksandar veliki

НОВА дознава дека станува збор за авион кој се обраќал од Дубровник и исчезнал во близина на Скопје.

Се работи за приватен италијански авион од марката „Пајпер“, со германски регистарски таблички.

Екипите на МВР се на терен и го бараат авионот.

Дополнето:

Исчезнатиот авион паднал во близина на Катланово

  Категории: