„Анима Мунди“ ве повикува на улица Македонија да вдомите куче или маче

„Анима Мунди“ ве повикува на улица Македонија да вдомите куче или маче
26.03.16   14:06

Прочитано : 317

Print This Article

Секој кој сака да го прошири своето семејство со четроножен пријател член, го очекуваме денеска и утре на улицата Македонија, кај спомен куќата на Мајка Тереза, повикува „Анима Мунди“.

kuce1

Секое вдомено кутре/маче ќе добие извод и ваучер за 70% попуст за негова стерилизација/кастрација во иднина, кој ќе важи за секаков вид оперативни зафати за вдоменото животно.

Настанот е овозможен со програмата Civica Mobilitas и поддржан од Општина Центар.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести