show all Најнови вести

Најнови вести

Прочитај повеќе
show all Македонија

Македонија

Промовирана книгата на Нано Ружин – „Европската идеја и балканските иконографии“

Злоупотребата на иконографиите од страна на власта во Македонија може да доведе до конфликти меѓуетнички, но и меѓу самите Македонци, предупредуваат социолозите. Нано Ружин го истражува популизмот и ширењето демагогија

Read More

ВИДЕО: Арена Саботажа

Погледнете ја Арена Саботажа (бр.223 од среда, 25 мај 2016 година) на новинарот Среќко Поповски – дел од емисијата „360 степени“

МЕГАГАЛЕРИЈА+ВИДЕО: Информативните разговори извадија уште повеќе на протести, и Заев фрли боја

Преку фотографиите и видеата во продолжение погледнете ја хронологијата на вечерашните протести на Шарената револуција. ГАЛЕРИЈА: Започна протестот – „Се

(ВИДЕО) Алаѓозовски: Уплашениот Груевски не може да се заканува, силата е во граѓаните

Ви го пренесуваме обраќањето на Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура на СДСМ, нa денешниот протест на Шарената револуција

Прочитај повеќе

Фатма Ѓуљдемет Сари е единствената жена во новиот турски кабинет

Единствената жена министер во новиот турски кабинет е 35-годишната Фатма Ѓуљдемет Сари, доктор по биомедицински инженеринг на њујоршкиот Универзитет, соопшти турската национална телевизија „НТВ“. Сари ќе раководи со Министерството за семејство и

Read More
Прочитај повеќе
show all Шоу-биз

Шоу-биз

Бил Козби оди на суд, му се заканува казна и до 10 години затвор!

Славниот комичар Бил Козби ќе мора на суд, а му се заканува казна и до 10 години затвор ако биде осуден за сексуална злоупотреба и вознемирување. Судијата во Пенсилванија донесе

Read More
Прочитај повеќе

Чавкова „камера – 300“

Нема резон Чавков да го бербатите поради тоа што со камера ги снимал шарените револуционери. Манаки го снимил дури и султанот кога тој на почетокот од минатиот век го посетил

Read More
Прочитај повеќе